Proporcjonalne dozowniki Hydro Systems Europe, zasilane ciśnieniem przepływowym, można wykorzystać do dozowania praktycznie każdej substancji chemicznej. Gama produktów Hydro Systems Europe składa się z dozowników, filtrów oraz systemów mobilnych, stosowanych w wielu branżach: od ogrodnictwa po przemysł naftowy. W Hydro Systems Europe stworzyliśmy uniewarsalną gamę produktów, którą można dostosować do każdych potrzeb. Zmienne proporcje dozowania, szeroki zakres przepływu oraz mobilność sprawdzają się zarówno w aplikacjach OEM jak i w domu. Nasze dozowniki można instalować w wielu konfiguracjach. Najczęściej stosowaną konfiguracją jest 3 zaworowa z bajpasem montowanym seryjnie, tak aby umożliwić dozowanie kolejno wielu substancji, lub równolegle, przy zmaksymalizowaniu przepływu. Dozowniki Hydro Systems Europe wykorzystywane są w bardzo bogatym zakresie zastosowań ponieważ ich jakość oraz różnorodność parametrów pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy substancji chemicznych w każdej branży.

Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt

Dozowniki Hydro Systems Europe wykorzystywane są w wielu gałęziach hodowli zwierząt, sklepach oraz ogrodach zoologicznych, jak również w akwarystyce. Nasze urządzenia zapewniają precyzyjne podawanie antybiotyków, witamin, minerałów, oraz wszelkich niezbędnych substancji pomocnicznych, dezynfekujących oraz sanitarnych wprowadzanych do obiegu wody. Szeroka gama regulacji zakresu przepływu i proporcji, oraz stała precyzja w dawkowaniu decydują o dużym uznaniu naszych produktów przez profesjonalistów. Dozowniki Hydro Systems Europe cechuje stała skuteczność dozownia bez względu na zmiany przepływu i ciśnienia wody. A to oznacza bezpieczeństwo dla zdrowia zwierząt oraz ograniczenie kosztów związanych z potencjonalnymi stratami.

Dezynfekcja wody

Nadtlenki wodoru

Probiotyki

Lekarstwa

Odkamieniacze

Chlor

Elektrolity

Szczepionki doustne

Amoniak

Witaminy

Odżywki

Zakwaszacze

Antybiotyki

Suplementy

Jodyna

Biodekontaminacja

Dozowniki Hydro Systems Europe stosawne są przy mobilnych oraz stałych systemach dekontaminacji biologicznej. Używane przez służby rządowe, wojskowe, regionalne, oraz przez prywatne agencje. Opatentowana komora mieszania zapewnia precyzyjne mieszanie substancji biodekontaminacyjnych, bez względu na ciśnienie w obiegu. Nasze dozowniki stosowane są od lat na całym świecie przy biodekontaminacji w służbach medycznych, szpitalach, instytucjach oraz fabrykach z „czystymi pomieszczeniami”, w wojsku, oraz w wielu innych branżach i zastosowaniach. Dozowniki Hydro Systems Europe są zasilane jedynie ciśnieniem cieczy przepływającej w obiegu, co umożliwia dozowanie substancji w dowolnych warunkach, w sytacjach awaryjnych oraz nagłego zagrożenia. Jest to atut wykorzystywany przez instytucje na całym świecie.

Pleśnie, grzyby itd.

Broń chemiczna

Kontaminacja chemiczna oraz biologiczna

Biofilm

Pestycydy

Przemysł chemiczny

Produkty firmy Hydro Systems Europe są stosowane od lat w wielu koncernach przemysłu chemicznego. Prosta obsługa i konserwacja w połączeniu z precyzją i wysyką jakością naszych dozowników, dała nam aprobatę branży przemysłu chemicznego. Cała gama produktów jest stworzona z najwyższej jakości polimerów kompatybilnych z niemal każdą substancją agresywną. Nasze dozowniki stosowane są najczęściej na liniach produkcyjnych wymagających stałego, precyzyjnego dawkowanie niezbędnych mieszanek chemicznych oraz sanitarnych, jak również w produktach wymagających rozcięczania.

Dodatki Do ON oraz Paliw

Seria dozowników HydroSystems jest ekonomicznym rozwiązaniem preciwdziałającym nierównomiernemu mieszaniu dodatków do ON oraz innych paliw. Nasze dozowniki eliminują ryzyko pożaru związanego ze stosowaniem elektrycznych urządzeń tego rodzaju. Dozowanie dodatków zmieniających lepkość ON, zimowych oraz letnich dodatków, anty-żelujących substancji, mikrobiocydów, oraz innych substancji uszlachetniających. Idealne urządzenie dla branży paliwowej oraz spedycyjnej. Dodatnia wyporność naszych proporcjonalnych dozowników zapewnia stałe, równomierne dozowanie substancji do obiegu. Możliwość szybkiej zmiany proporcji, oraz wbudowany system bajpasowy (włącz/wyłącz) pozwalala na zaprzestanie dozowania bez konieczności wyłączenia całego systemu. Nasze dozowniki zawsze pracują precyzyjnie, bez względu na konfigurację – poziomo, pionowo, do góry nogami. Szybka instalacja oraz prosta konserwacja, sprawiają że zwrot kosztów jest przewidywany średnio na okres od 6 do 12 miesięcy, w zależności od branży.

Prewencja przeciwpożarowa

Dla służb Straży Pożarnej gwarancja odpowiednich proporcji wody z substancjami ognio-tłumiącymi może oznaczać kwestię życia lub śmiercii . Efektywne tłumienie pożarów od klasy A do klasy F wymaga stosowania odpowiednich mieszanek substancji dodatkowych. W zależności od surfaktantów oraz ilości wody, dozowniki Hydro Systems Europe są w stanie wymieszać większość substancji, szybko- lub powoli- rozszerzających się, oraz alkoholo odpornych pian. Systemy Hydro Systems Europe precyzyjnie mieszają substancje dodatkowe z wodą w celu ugaszenia ognia na liniach o przepływie od 0.11 do ponad 1500 litrów na minutę (większe konfiguracje dostępne są na zamówienie OEM), bez wykorzystania źródła elektrycznego. Nie tylko daje to dodatkowe bezpieczeństwo poprzez ograniczenie ryzyka porażenia prądem w razie awarii, ale także daje możliwość użycia dozowników w regionach oraz sytuacjach gdzie nie ma możliwości dostępu do energii elektrycznej. Koszt dozowników Hydro Systems Europe zwróci się w okresie paru miesięcy, a koszty eksplatacyjne oraz konserwacyjne będą dużo niższe od elektrycznych pomp dozujących. Nasze dozowniki skonfigurować moża w każdych warunkach z praktycznie każdym systemem przeciwpożarowym, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i w halach przemysłowych oraz w samochodach straży pożarnej, itp. Od 25 lat produkty Hydro Systems Europe oferują rozwiązania, które znajdują zastosowanie w ochronie przeciwpożarowej. Nasze dozowniki są objęte 3 letnią gwarancją.

Przemysł spożywczy

Dozowanie środków sanitarnych oraz dezynfekujących na liniach produkcyjnych jest ważnym aspektem BHP w przemyśle spożywczym. Dlatego profesjonalne zakłady przetwórcze od wielu lat polegają na naszym doświadczeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomp nasze dozowniki idealnie dozują odpowiednie proporcje żądanych substancji bez wykorzystania prądu i bez względu na zmiany w ciśnieniu. Nasza opatentowana komora mieszania wewnątrz dozowników zapewnia dokładne mieszanie substancji bez kontaktu z głównym tłokiem, co przedłuża żywotność i niweluje straty substancji dozowanej. W przemyśle spożywczym coraz częściej znajdują zastosowanie substancje takie jak kwas nadoctowy, który drogą oksydacji uszkadza błonę komórkową, zabijając wiekszość mikroorganizmów. Ze względu na efektywność działania tych kwasów, są one najczęściej stosowanym środkiem w celu przeciwdziałania formowaniu się biofilmu, kontroli rozprzestrzeniania Legionelli, oraz dezynfekcji wody. Kwas nadoctowy jest bardzo agresywnym środkiem, dlatego też uszczelki, opatentowana komora mieszania, oraz przewody w naszych dozownikach skonstruowane są z zaawansowanych polimerów odpornych na jego działanie. Jesteśmy jedyną firmą produkującą nieelektryczne dozowniki które są w stanie mieszać kwas nadoctowy w obiegach o przepływie ponad 53 L/min.

Smarowanie konwerjerów

Dezynfekcja obuwia

Płukanie warzyw

Dezynfekcja powierzchni

W browarach

Dezynfekcja wody

Dezynfekcja lini butelkowych

Dezynfekcja sanitarna

Pasteryzowanie

Odtłuszczanie

Sanitacja korpusów

Linie produkcyjne

BHP

Deodoryzacja

W mleczarniach

Nawilżanie mięsa

Rolnictwo, Ogrodnictwo, oraz Architektura Krajobrazowa

Dzięki opatentowanej komorze mieszania dozowniki Hydro Systems Europe zapewniają precyzyjne dozowanie odpowiednich nawozów oraz substancji wspomagających rozwój roślin bez względu na ciśnienie wody w obiegu. W szklarniach, ogrodach prywatnych jak i botanicznych, w sadach, w hydroponice, na fermach, w parkach oraz na murawach, dozowniki Hydro Systems Europe oferują najszerszą game produktów dopasowanych do każdych potrzeb. Wybierając Mobilne Systemy dozowania Hydro Systems Europe – wybieramy precyzję i niezawodność. Oferowane rozwiązania w wersji MiniDos® lub SuperDos® zapewniają ekonomiczne i skuteczne dozowanie. Ze względu na swoją uniwersalność są to najczęściej wybierane przez profesjonalistów systemy.

Nawożenie

Hydropnika

Uprawa warzyw

Odchwaszczanie

Zraszanie

Architektura krajobrazowa

Irygacja szklarni

Rozpylanie pestycydów

Ogrody botaniczne

Irygacja pól

Ogrodnictwo

Ogrody botaniczne

Dendraria

Prywatne ogrody

W szkółkach

Ochrona kwiatów

W rolnictwie

Metalurgia

Szeroka gama precyzyjnych dozowników Hydro Systems Europe jest idealnym rozwiązaniem dla branży metalurgicznej. Dozowniki Hydro Systems Europe są napędzane ciśnieniem obiegowym, a idealne mieszanie substancji chemicznych w naszej opatentowanej komorze mieszania z dokładną regulacją proporcji, zapewni lata bezawaryjnej pracy. Nasze dozowniki są kompatybilne z większością substancji chemicznych, w tym z najbardziej agresywnymi, przez co pompy Hydro Systems Europe są skutecznie stosowane od lat w wielu aplikacjach przemysłu metalurgicznego.

Seria MiniDos® jest jedną z najbardziej popularnych produktów wybieranych w branży metalurgicznej. Modele MiniDos® 0.4% oraz 20% posiadają szeroką gamę paremetrów najczęściej stosowanych w metalurgii, oferując proporcje od 1:4000 do 1:5, przy maksymalnym ciśnieniu ponad 9.65 bara, oraz przepływie od 0.11 do 45 litrów na minutę. Dla większych aplikacji proponujemy modele SuperDos® , które mogą działać w ciśnieniach do 7 barów, w proporcjach zaczynających się od 1:4000, oraz przepływie od 0.15 do ponad 170 litrów na minutę. Od ponad 25 lat Hydro Systems Europe dostarcza profesjonalistom na całym świecie ekonomiczne, sprawdzone i precyzyjne technologie dozowania płynów. Specjalny system włącz/wyłącz umożliwia przerwanie dozowania bez wyłączania obiegu wody. Wymienne podzespoły układu dolnego pozwalają na dozowanie wielu substancji bez potrzeby zakupu wielu dozowników. Dozowniki Hydro Systems Europe mają 3 letnią gwarancje dzięki opatentowanym procesom produkcyjnym oraz związanej z nimi jakości stosowanych polimerów. Nasze szybko czyszczące się filtry Twist II Clean®zapewnią ochronę przed cząstkami stałymi co zapewnia długoletnią sprawność systemu.

Chłodziwa

Płyny do cięcia

Oleje

Detergenty

Rozpuszczalniki

Mycie części

Niwelacja zapachów

Inowacyjne dozowniki Hydro Systems Europe wykorzystywane są przez specjalne służby do aplikacji środków niwelujących nieprzyjemne zapachy w kontenerach śmieciowych, na wyspiskach śmieci, itp. Dozowniki Hydro Systems Europe skonstruowane są z zastrzeżonych prawnie materiałów kompozytowych odpornych na najbardziej agresywne środki chemiczne. Regulowany zakres proporcji zapewnia idealne dozowanie bez względu na wachania przepływu oraz ciśnienia w obiegu

Dezynsekcja

Wysypiska

Deodoryzacja

Kontenery na śmieci

Aplikacje zapachowe

Mieszanki chłodnicze

Aplikacje DDD

Szeroki asortyment naszych produktów pozwala dopasować odpowiedni model do każdego zastosowania.

Pestycydy

Sprzyskiwacze

Termitycydy

Uprawy Ogrodowe

Systemy Panelowe

Tryskacze

Przemysł PCB

W przemyśle elektronicznym oraz komputerowym wymagana jest precyzja aplikowania odpowiednich ilości substancji chemicznych. Niezawodne, precyzyjne, minimalizujące straty w dozowaniu, produkty Hydro Systems Europe wykorzystywane są z powodzeniem w tej branży od lat.

Wywoływanie

Oleje Rozpuszczalne

Czyszczenie Kwasem

Odlew Matrycowy

Przemysł Drukarski

Dozowniki Hydro Systems Europe z powodzeniem sprawdzaja się również w branży drukarskiej. Napędzane ciśnieniem obiegowym, idealnie mieszają substancje chemiczne w opatentowanej komorze mieszania, z dokładną regulacją proporcji, zapewniając lata bezawaryjnej pracy. Nasze dozowniki są kompatybilne z większością substancji chemicznych, w tym z najbardziej agresywnymi, przez co pompy Hydro Systems Europe są skutecznie stosowany od lat w tej branży.

Wywoływanie

Płukanie

Czyszczenie Kwasami

Nawilżacze

Rozpuszczalne Oleje

Mineralizacja

Odlewy

Oczyszczanie

Druk

Instalacje sanitarne

W zastosowaniu sanitarno-higienicznym dozowniki Hydro Systems Europe imponują możliwością stosownaia wielu substancji agresywnych oraz precyzją dozowania. Wykorzystywane są w szpitalach, restauracjach, oraz marketach spożywczych na całym świecie. Pozytywna wyporność opatentowanej komory mieszania w naszych dozownikach zapewnia precyzyjne mieszanie wymaganych substancji w całym zakresie ustawionych proporcji, bez względu na wahania w ciśnieniu. Stosowane przy absorbcji biodekompozycyjnej, atomizacji, oraz w wielu innych branżach wymagających aplikacji mieszanek sanitarno-higienicznych

Dezynfekcja Powierzchni

Prewencja Legionelli

Dekontaminacja

Browary

Oczyszczanie Wody

Myjnie Samochodowe

Zamiast stosować drogie elektryczne pompy, coraz więcej profesjonalnych myjni polega na dozownikach Hydro Systems Europe. W połączeniu z jednym programatorem oraz elektronicznymi zaworami nasze dozowniki idealnie wymieszają odpowiednią ilości aplikowanych substancji bez względu na wahanie ciśnienia. Dozowniki Hydro Systems Europe posiadają szeroki zakres zastosowań, od pełnoobsługowych do samoobsługowych myjni samochodowych, ciężarowych, a nawet lotniczych oraz coraz bardziej popularnych myjni dla zwierząt. Najpopularnieszym rozwiązaniem w branży są nasze Moduły Panelowe które można zamontować w ciągu paru minut. Szeroka gama dozowników dostępnych dla Systemów Panelowych wraz z systemem filtracyjnymi szybkiego czyszczenia, daje duże możliwości zastosowań. Dolne części w dozownikach są wymienne pomiędzy modelami co daje dodatkową elastyczność. Każdy dozownik posiada wbudowany włącznik pozwalający na przerwanie dozowania substancji bez konieczności wyłączania całego obiegu.

Myjnie bezdotykowe

Myjnie tramwajowe

Myjnie automatyczne

Myjne potrójnej piany

Myjne tunelowe

Opony oraz felgi

Myjne samochodowe

Aplikacja wosków

Myjnie lotnicze

Przedmycia

Myjnie pociągowe

Detergenty

Woda, Baseny, Ścieki

Wiele aplikacji związanych z wodą wymaga dodawania rozmaitych substancji chemicznych w szerokim zakresie proporcji. Nasze dozowniki są w stanie sprostać praktycznie każdym wymaganiom. Skutecznie stosowane od lat w laboratoriach, na uczelniach, w oczyszczalniach ścieków, przy wodociągach, oraz na basenach, dzięki najwyższej jakości oraz szerokimu zakresowi parametrów. Modele o przepływach od 0.11 do ponad 1500 litrów na minutę, posiadają zakres proporcji który można dopasować do każdego istniejącego systemu lub OEM. Ponieważ dozowniki Hydro Systems Europe nie są zasilane prądem, można je montować w dowolnym miejscu. Opatentowana komora mieszania skonstruowana jest z materiałów dużo odporniejszych od PVDF na działanie agresywnych substancji. Dezynfekanty, kwasy, płyny do kontroli pH, chlor, oraz setki innych substancji są stosowane przy wykorzystaniu naszych dozowników.

Algicydy

Odkamienianie

Utleniacze

Odpienianie

Antykoryzyjne Subst.

Kontrola pH

Neutralizacja Kwasów

Plastyfikatory

Chlorowanie

Biocydy

Dezynfekanty

Flokulacja